Fundacja Kapitał Młodych zaprasza na styczniowe spotkanie dyskusyjne z cyklu OTWÓRZmy OCZY, które odbędzie się 21 stycznia (środa) o godz. 19.00 w Sali Kurialnej przy ul. Floriańskiej 3.
Tym razem spotkamy się z dziennikarzem śledczym- Wojciechem Sumlińskim, który badał sprawę zabójstwa błogosławionego księdza Jerzego i działalność Wojskowych Służb Informacyjnych. Za swoje dociekliwe i odważne dziennikarstwo Sumliński zapłacił wysoka cenę. Będziemy rozmawiać m.in. o wynikach jego śledztw, o stanie polskiego państwa, o rzetelnym dziennikarstwie w dzisiejszych czasach oraz o ideałach, którymi się kieruje.

Podczas spotkania będzie można włączyć się do dyskusji, zadać własne pytania, uzyskać autograf na zakupionej książce. Zachęcamy, żeby na to spotkanie zabrać ze sobą znajomych. Jest to spotkanie otwarte.

Wojciech Sumliński – (ur. 15 kwietnia 1969 w Warszawie) polski dziennikarz, absolwent psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracował w „Życiu”, „Gazecie Polskiej” i „Wprost”. Autor licznych reportaży i programów w TVP: „Oblicza prawdy” o działalności SB i magazynu śledczego „30 minut”. Autor książki „Teresa Trawa Robot” o tajnych operacjach specjalnych SB oraz autor scenariusza filmowego o śmierci ks. Popiełuszki napisanego dla Agencji Filmowej TVP. Obecnie wspołpracuje z Frondą, magazynem śledczym „Focus” oraz Polonią Christiana, pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym Tygodnika Podlaskiego oraz zastępcą redaktora naczelnego ”Głosu Katolickiego”. ( http://www.sumlinski.pl/o-mnie/ )

FacebookAudycje